Suçıkan 

Menderes Nehrinin kaynaklarından bir tanesi olarak anılan Suçıkan, dünya coğrafyası için de ilginç bir detayı bünyesinde barındırıyor. Tarihte bir ilkin gerçekleştirildiği ve ilk müzik yarışmasının yapıldığı yer olarak bilinen Suçıkan, bu detay ile de çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Burada doğal bir güzellik sizleri bekliyor ve yapılanmanın da kusursuz bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etmekte fayda var. Etrafta çok sayıda işletme mevcut ve dilediğiniz zaman soluklanmak için bu işletmeleri tercih edebilir, çayınızı yudumlarken bir yandan da manzaranın keyfini sürebilirsiniz.

Dinarelli Lavanta Tesisi ve Bahçesi

Dinar – Afyon karayolu 12. km bulunan Dinarelli Lavanta Tesisi ve Bahçesi sadece alışveriş için değil aynı zamanda yürüyüş, fotoğraf, dinlenme içinde ziyaret edilebilir.

Eldere

Pınarbaşı gölü olarak da bilinen Eldere, Dinar sınırları içerisinde yer alan Eldere Köyünde bulunuyor. Gumalar Dağından çıkan su ile beslendiği varsayılıyor. Eldere’nin ilginç bir şehir efsanesine de sahip olduğunu belirtmek gerekiyor ve burayı ziyaret ettiğinizde rehberinizden ya da yerli halktan bu şehir efsanesini de dinleyebilirsiniz. Tarihteki ilk müzik yarışmasının nasıl ve neden gerçekleştiği sorusunun cevabını da bu efsanede bulabileceksiniz. Muhteşem manzarası ile ziyaretçileri büyülemeyi başaran Eldere, yaz aylarında çok daha fazla insan tarafından ziyaret ediliyor.

Homa (Gümüş Su) Şelalesi

Şelalenin bulunduğu mahalleye suyun iyi niteliği nedeni ile Gümüş Su adı verilmiştir. Yaklaşık 30 metre yükseklikten şut yapan bir şelale bulunmaktadır. Suyu çok soğuk ve tatlıdır. Gümüşsu Kasabasına 10 Km. uzağında bulunan Düzbey Köyünde II. Haçlı seferinin savaş alanı Miryakefalon adındaki tarihi alanı vardır.

Çivril’ e bağlı Gümüş Su Kasabasında bulunan şelale ilçemizin 30 km kuzeyinde bulunmaktadır.

 

Norgaz Piknik Alanı

İlçemizin 7 km güneybatısında bulunan Pınarlı Köyünün üst tarafındaki çam ağaçları arasındaki yeşil piknik alanı

 

14 Mayıs 2019, Salı 6360 kez görüntülendi